Ліжко в обстановці сучасної спальні

Ліжко в обстановці сучасної спальні

Нічний відпочинок є важливою частиною нашого життя і від того в яких умовах він проходить, залежить наш настрій на кожен подальший день. Погодьтеся, що комфортний сон може гарантувати тільки зручне ложе і спокійна обстановка в кімнаті.

Оскільки ліжко можна вважати інтимним предметом інтер'єру, який кожен з нас вибирає у відповідності з якими-то своїми баченнями затишку, то своїм зовнішнім виглядом вона буде оповідати, як мінімум, про смак свого господаря і його матеріальному становищі. Давайте ж подивимося, що саме сьогодні можна відшукати в наших магазинах як вписати придбання в спальний інтер'єр.

Балдахін вперше з'явився світу в середні століття, і його завданням було зберегти навколо ложа те мізерне тепло, яке давали тогочасні опалювальні системи. Остовом кріплення полога служили чотири рейки, а сама накидка шився з дуже щільних тканин.

Роль балдахінів в сучасних декорах спальні швидше естетична, тому їх практично завжди шиють з легких матеріалів.

Найчастіше балдахіни доповнюють ліжка, зроблені в дусі барокко, ампіру і класицизму. Замість рейок, каркасної основою для кріплення накидок можуть служити римські колони.

При замовленні виробу в індивідуальному порядку ліжко в ваш спальний інтер'єр можуть виготовити у вигляді точної копії царського ложа. У цьому випадку вона неодмінно буде прикрашена позолотою, інкрустацією або ручним різьбленням.

Достоїнств у ліжок, прихованих під покровом балдахіна, чимало. Насамперед, поява такої накидки приносить із собою відчуття затишку та інтимності в обстановку. Сон на ліжку з балдахіном завжди буде спокійним, тому що у відгородженій тканиною зоні, завжди буде відчуватися захищеність. Особливо актуально поява ліжка такого типу в інтер'єрі з відсутніми міжкімнатними дверима.

Щільні накидки не дозволять турбувати ваш сон сонячних променів або светящим в ваші вікна ліхтарям. У теплу пору практичніше використовувати легкі балдахіни. Вони чудово захистять від докучливих комарів і мошок. Крім цього їм по силам блокувати невеликі протяги. Балдахіни стоять на варті вашого здоров'я, так як створюють особливий мікроклімат в області ліжка, не пропускаючи через свої кордони пил.

З допомогою балдахіна дизайнери можуть виконати і візуальну корекцію висоти стель. Їх конструкційні особливості і масивність чудово крадуть простір, ніж роблять декор спалень з високими стелями неймовірно затишним.

Присутність балдахіна в інтер'єрі дозволяє зробити його акцентной зоною обстановки. Його високі естетичні та декоративні якості будуть незамінні у справі підкреслення стилістичної спрямованості інтер'єра.

Однак крім незаперечних переваг у ліжок такого типу є і деякі недоліки. Наскільки б не був лаконічним цей предмет обстановки його не можна ставити в малогабаритних кімнатах. Подібні конструкції ще більше зменшать кімнату і поглинуть левову частку і без того мізерного простору.

Ліжко з балдахіном ніколи не з'явиться в інтер'єрі кімнат людей, схильних до алергічних реакцій, тому що накидки активно абсорбують пил. Не занадто просто і доглядати за самим балдахіном. Він вимагає регулярного прання. Це обов'язкова умова його використання. В іншому випадку про підтримання нормального мікроклімату в спальні доведеться забути.

«Якщо спальня малогабаритна, то ліжко в її інтер'єр краще купувати односпальне, в крайньому випадку – полуторну»

Майстри домашнього дизайну дуже люблять сьогодні наповнювати інтер'єри металевими меблями. Вони небезпідставно вважають, що ліжко з металу в будь-якій інтерпретації – справжній витвір мистецтва, що поєднує в собі строгість форм і витонченість ліній.

Не варто думати, що металеві меблі холодна і некомфортна. Сьогодні її поверхні ховаються під особливими покриттями, які роблять її приємною на дотик, а також захищають від іржі та корозії. Так що ліжко з металу в інтер'єрі вашої спальні може затриматися надовго.

Частенько на металеві ліжка ми навіть не дивимося, вважаючи їх недозволеною розкішшю, і дуже навіть дарма. Справа в тому, що різновиди металу, який використовується на виготовлення виробів, і сам спосіб збирання, сильно впливає на їх ціну. Подивіться на асортимент залізних ліжок. Тут чимало моделей, які дійсно доступні середньому покупцеві. Крім універсальних односпальні та двоспальні варіантів, продавці сьогодні пропонують ліжка і в інтер'єри зі специфічним стилем оформлення. Серед них ліжка-горища, двоярусні моделі, конструкції з балдахіном. Кожен тип ліжка має свої характерні особливості і відрізняється від побратимів формою, конструкцією і кількістю спальних місць.

У романтичній обстановці сімейної спальні буде доречна двоспальне ліжко з металу в екстравагантному оформленні. Вона стане не просто місцем комфортабельного відпочинку, але і акцентним предметом інтер'єру. Не порушить ідилії поява тумбочок, вишуканих настільних ламп і чарівного декору. Якщо дозволяє висота кімнати, то над ліжком можна прикріпити балдахін, який стане своєрідним порталом, який відправляв сплячу під ним пару в епоху королівських утіх.

Якщо спальня малогабаритна, то ліжко в її інтер'єр краще купувати односпальне, в крайньому випадку — полуторну. Ці моделі не займуть багато місця, а значить, в кімнаті зможуть з'явитися й інші, потрібні для комфортної обстановки, предмети меблів. Справжньою окрасою маленької кімнати з заштореними шикарними шовковими завісами вікнами і розставлені на полицях елегантними свічниками, стане коване ліжко. Такий декор спальні доведеться по душі мрійливим особистостям.